top of page

Відкриття спільного проєкту “Заочна академічна природнича школа”

  • geotern
  • 26 окт. 2023 г.
  • 2 мин. чтения

Концепція нової української школи успішно реалізується в початковій школі та 5-6 класах базової школи. Дуже швидко школярі цих класів будуть стояти перед вибором профілю у профільній школі — одному із рівнів освіти (ч. 2 ст. 10 Закону “Про освіту” від 05.06.2017 № 2145-VIII), яка відповідає третьому рівню Національної рамки кваліфікацій. Це дуже важливий вибір в житті кожного школяра, тому він повинен бути самоусвідомленим, відповідати інтересам самого школяра та потребам суспільства. Необхідною умовою створення освітнього простору, що сприяє самовизначенню учня в основний школіі, є організація допрофільної підготовки системи педагогічної, психолого-педагогічної, інформаційної та організаційної діяльності, що сприяє самовизначенню учнів щодо обраних ними профілюючих напрямків майбутнього навчання і сфери подальшої професійної діяльності.

Одним з можливих інструментів реалізації індивідуальної освітньої допрофідьної траєкторії школяра є проєкт «Заочна академічна природнича школа», який починає реалізуватися в співпраці Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу та Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Передумовою створення цієї школи були нормативні документи , які стимулюють розвиток природничої освітньої галузі. Кабінет міністрів затвердив План заходів щодо популяризації природничих наук та математики до 2025 року. Ухвалене рішення сприятиме розвитку природничо-математичної освіти як фундаментальної основи для становлення держави, залученню молодих людей у професію та викладанню природничих і математичних дисциплін. Саме цей документ передбачає створення та функціонуванню навчально-наукових лабораторій на базі закладів вищої освіти та наукових установ для виконання на їх базі школярами науково-дослідних проєктів під керівництвом вчених у рамках розвитку освіти наукового спрямування, реалізацію проєкту «Заочна академічна школа» з поглибленим вивченням природних наук.

Саме тому, 26 жовтня відбулась організаційна зустріч науковців ТНПУ ім. Гнатюка , працівників ТКМЦНОІМ та вчителів біології, географії, курсу “Пізнаємо природу” мета якої – обговорення концепції проєкту, створення робочої групи, обговорення етапів реалізаці реалізації проєкту. На зустрічі виступили:

Литвинюк Г.І., директор ТКМЦНОІМ;

Дробик Н.М., перший проректор, доктор біологічних наук, професорка ТНПУ ім. Володимира Гнатюка;

Пида С.В., кандидат біологічних наук,доктор сільськогосподарських наук, професорка , завідувач кафедри ботаніки та зоології;

Барановський В.С. кандидат хімічних наук, доцент, завідувач кафедри хімії та методики її навчання;

Козловська Л.П., консультант ТКМЦНОІМ;

Тарас Н.І., консультант ТКМЦНОІМ.

Було визначено концепцію, робочу групу проєкту, запропоновано спосіб реєстрації школярів, орієнтовану тематику перших занять.Пропонуємо реєстраційну форму для школярів



 
 
 

Comments


«Офіційний сайт вчителів географії та економіки м. Тернополя».

Сайт створений вчителем географії та  економіки м. Тернополя Антонюком С.М. на Wix.com 

bottom of page