top of page

Методика використання елементів і форм релаксопедії та сугестопедії на уроках фізичної географії

  • Вітрук О.М.
  • 11 мар. 2018 г.
  • 1 мин. чтения

Ключові слова: навіювальний вплив, релаксопедичне навчання, ефективність навчання, сугестопедія, мотивація, розслаблення.

Постановка проблеми. Сучасні вчені і педагоги практики надають особливої мотивації навчальної діяльності, зосереджуючи увагу на все нових методах, що забезпечують мотиваційний аспект в освітньому процесі.

Успішність навчання насамперед визначає готовність і бажання учнів навчатися. Добровільне прагнення опанувати знання, активність та ініціатива самі по собі психотерапевтичні, оскільки розширюють сприйняття та засвоєння нової інформації. Саме тому сьогодні зарекомендували себе методи, що належать до сфери сугестопедагогіки. Сугестопедагогіка – це педагогічна течія, яка започатковує психотерапевтичний напрям у педагогіці, цілеспрямовано використовуючи різноманітні засоби навіювання з метою мотивації навчання, формування навчально-пізнавального інтересу до предмета, розкриття творчого потенціалу особистості, отримання нових результатів освітньої діяльності й спроможна вирішити поставлені перед школою завдання на сучасному етапі реформування середньої освіти.

Дослідження проблеми. Найновіший і найпоширеніший напрям сугестопедагогіки – запропонований 1966 року в Болгарії, який очолив учений психотерапевт Г.К.Лозанов. Сугестопедія продовжує розвиватись у США, країнах Західної Європи, Росії та інших країнах колишнього СРСР. В Україні цю тему в галузі методики фізичної географії досліджував С.С.Пальчевський.

Повністю статтю можна переглянути за посиланням

«Офіційний сайт вчителів географії та економіки м. Тернополя».

Сайт створений вчителем географії та  економіки м. Тернополя Антонюком С.М. на Wix.com 

bottom of page