Звіт про роботу методиста з географії та економіки ТКМЦ Вітрук О.М. ІІ семестр (2016-2017н.р.)
- Вітрук О.М.
- 8 июн. 2017 г.
- 3 мин. чтения

Згідно з планом роботи організувала та провела ряд навчально-методичних заходів. До них відносяться:
Методичний стіл «Застосування здоров'язберігаючих технологійна уроках географії та економіки»
Тренінг з учителями, які у 2017-2018 н.р. будуть працювати за оновленою програмою у 9-му класі з курсу «Україна і світове господарство».Відповідно до тем розроблені методичні рекомендації для учителів географії та економіки.
Організувала та взяла участь у роботі методичних комісій міських освітніх округів «Дружба»,де з учителями розглянули систему КВЕДів, яка лягла в структуру оновленої програми у 9-му класі; освітнього округу
«Центр», де вчителі обмінювались досвідом роботи у застосуванні технології скрайбінгу як сучасної форми візуалізації навчального матеріалу на уроках географії.
Успішно працювала школа молодого вчителя та професійного вдосконалення, де учителі мали можливість скласти конструктор уроку під час проведення майстер-класу. Учасники школи ППД мали можливість використати у своїй професійній діяльності досвід роботи та презентацію керівника школи Романишин О.М. на тему «Краєзнавчий підхід при вивчені курсу географії у 8 –му класі».
Організувала роботу психологічного семінару за участю методиста з психології ТКМЦ Несмашної Г.Є. на тему: «Технології виявлення та розвитку обдарованої дитини».
У лютому місяці разом із членами атестаційної комісії відвідала відкриті уроки учителів, які атестувалися. Проводила методичний супровід атестаційних матеріалів вчителів, які адміністрацією навчальних закладів були рекомендовані на присвоєння звання учитель-методист.
Традиційно відбувалась співпраця з ТОКІППО. Взяла участь уроботі тренінгів з економіки та географії; організувала роботу учителів економіки та фінансової грамотності проведенні «Всесвітнього тижня грошей».
Прийняла участь в організації міського етапу Всеукраїнського конкурсу ««Земля-наш спільний дім» на тему «Ландшафти як середовище життя та об’єкти охорони».
Працювала в журі міського етапу конкурсу «Джура», міжшкільному економічному конкурсі «Економікс» та міській інтегрованій олімпіаді «Юні магеллани».
Учнівська молодь під керівництвом вчителів-тренерів успішно виступила на ІІІ та ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з географії та економіки.
Шкільна молодь взяла активну участь у обласному конкурсі «Вода- це життя», кращі учні міста отривали грамоти,подарунки та подяки. Серед них школярі ТЗОШ №26.18.23.25.30; ТСШ№3.29;ТТЛ, гімназії «Гармонії».
Висвітлювала роботу МО на сайті вчителів міста. У ІІ семестрі відкрилася нова рубрика «Калейдоскоп відкритих уроків», де можна переглянути цікаві моменти роботи вчителів під час проведення уроку. Розробила та розмістила на сайті методичні запити учителів.
Усі заплановані заходи у ІІ семестрі 2016-2017н.р. виконані у повному обсязі.
Основні завдання на 2017-2018 н. р.
· створити умови для професійного розвитку вчителів географії та економіки ( робота І ШСВ, дидактичної групи, дебатичної групи учителів економіки, консультпункту, інтегративної платформи вчителів географії,біології та хімії);
· підвищити ефективність проведення всіх видів навчально-виховних занять через використання сучасних педагогічних технологій;
· інформувати про новинки в навчально-методичному забезпеченні і викладанні географії та економіки;
· опрацювати з вчителями географії новий Державний стандарт базової і повної загальної освіти, концепцію нової української школи й нової навчальної програми з географії; проведення тренінгів для учителів, які з вересня 2017 року будуть викладати географію у 9-му класі;
· організувати та провести міжшкільний, І та ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з географії та економіки;
· створити умови для участі учнівської молоді в обласних і всеукраїнських конкурсах;
· провести моніторинг запитів та потреб вчителів географії та економіки;
· співпрацювати з ТОКІППО;
· співпрацювати з викладачами кафедри методики навчання географії ТДПУ ім.В.Гнатюка;
· вивчати, поширювати та узагальнювати педагогічний досвід на рівні міста;
· залучати педагогів до висвітлення досвіду роботи в педагогічній пресі;
· оновити форми і зміст роботи новостворених структурних груп вчителів фахового методичного об'єднання ;
· здійснити науково-методичне та психологічне забезпечення роботи з обдарованими дітьми, залучити їх до олімпіад, конкурсів різного рівня;
· апробувати нові підручники з географії у 9-му класі;
· залучити учителів-методистів до співпраці у рубриці «На допомогу вчителю», що знаходиться на сайті методичного об’єднання вчителів географії та економіки м. Тернополя;
· систематично оновлювати інформаційне забезпечення на сайті вчителів географії міста.